Články

Články o oknech, dveřích

Hliníková okna a dveře

Hliníková okna a dveře vynikají vysokou stabilitou i při vysokém zatížení a minimálními nároky na údržbu. Hliníkové stavební výplně jsou ideálním řešením pro všechny  stavby s vysokými nároky na namáhání prvků. Především se jedná o průmyslové objekty, bytové domy, ale i rodinných domech zájem o hliníkové dveře stále stoupá.

číst : celý článek

Dekory dřeva pro přirozený vzhled

Komu při ztvárnění fasády záleží na přirozeném vzhledu a současně se nechce vzdát výhod moderní okenní techniky, má jen jednu alternativu: plastová okna v provedení dekoru dřeva. Jsou vhodná jako klasický stylový prvek při sanaci starších domů právě tak jako ke ztvárnění odpovídajícímu dané krajině. Díky oknům s dekorem dřeva od GEALANu získává náročná architektura svoji zvláštní estetiku.

číst : celý článek

Vznik plísní - větrání místností

Kondenzace vody na stěnách obytných místností – tento problém dříve znal jen málokdo. Před první ropnou krizí a na ni reagující vyhláškou o tepelné izolaci z 01.11.1977 se topilo doslova Pánu Bohu do oken. Stará okna nepředstavovala pro proud vzduchu žádnou větší překážku. Úzké rámy se časem roztáhly a byly netěsné.

číst : celý článek

Funkce okna

V posledních letech vzrostly u oken požadavky na jejich termoizolační vlastnosti. Ztráty energie budov vznikají převážně v oblasti oken. Většími konstrukčními hloubkami a zavedením vícekomorových systémů je také podle nové vyhlášky o tepelné izolaci zajištěno, že se profily z PVC řadí do skupiny I. Ve spojení s moderními termoizolačními skly tak lze dosáhnout hodnot koeficientu U výrazně pod 1,0 W/m²K.

číst : celý článek

Renovace dřevěných oken - hliníkové opláštění

Podle většiny výrobců dřevěných oken, je ze strany exteriéru nutná každoroční obnova povrchové úpravy. Pouze tak je možno zaručit dlouhotrvající životnost a funkčnost oken. Nedostatečná nebo nepravidelná údržba může vést ke značnému poškození okna a následnému napadení různými dřevokaznými houbami a plísněmi.

číst : celý článek

Konstrukce plastového okna

Pro ulehčení Vašeho rozhodování při výběru plastových oken Vám zde v krátkosti představíme konstrukci okna z profilového systému GEALAN S9000 se stavební hloubkou 83 mm. Jednotlivé detaily a způsoby konstrukce se mohou u různých výrobců lišit v závislosti na použitém rámovém profilu a výrobních zvyklostech.

číst : celý článek

Plastová a dřevěná okna - rozměry

Chcete si nechat připravit orientační cenovou nabídku na okna a nevíte, jak zadat správné rozměry? Zde se v krátkosti seznámíme s problematikou zaměřování okenních prvků.

číst : celý článek

Dvojskla nebo trojskla?

Jedna ze základních otázek při výměně oken je, zda použít dvojskla nebo trojskla. Mezi lidi koluje mnoho názorů a mýtů o této problematice, proto bychom Vás rádi seznámili se základními vlastnostmi tak, aby byly srozumitelné i pro běžné uživatele oken. Mezi nejdůležitější parametry skel patří tepelně-izolační vlastnosti, zvukový útlum, solární zisky a v neposlední řadě také cena.

číst : celý článek