Hliníková okna a dveře

Hliníková okna a dveře vynikají vysokou stabilitou i při vysokém zatížení a minimálními nároky na údržbu. Hliníkové stavební výplně jsou ideálním řešením pro všechny  stavby s vysokými nároky na namáhání prvků. Především se jedná o průmyslové objekty, bytové domy, ale i rodinných domech zájem o hliníkové dveře stále stoupá.

Hlavní výhody:

-          vynikající vysoká pevnost a stálost

-          výborná odolnost proti povětrnostním vlivům

-          vysoká odolnost při namáhání

-          vysoká odolnost proti poškození

 

Hliníková okna jsou vybavena celoobvodovým kováním s titanovou povrchovou úpravou zajišťující pomalejší opotřebení. Kování má základní třídu bezpečnosti, v dolní části křídla čepy s hřibovou hlavou a náběhem křídla, které je vybaveno pojistkou proti chybnému ovládání. U všech balkonových dveří je protiprůvanová pojistka a madélko pro snadné ovládání. Okenní křídla jsou ovládána vícepolohovou klikou a jsou osazena vždy minimálně jedním bezpečnostním prvkem.

 

PE 68                                                

PE78                                              

PE 68

 

Vchodové dveře jsou standardně osazovány 3 panty, bezpečnostním štítkem, zámkovou vložkou a jednobodovým uzavíracím mechanismem.

 

 

 

 

PE 68                                           

PE78                                                      

 

Standardní izolační dvojsklo 2 x 4 mm je v meziskelním prostoru vyplněno vzácným plynem Argon a má koeficient prostupu tepla U = 1,0 W/m2,K. K dalšímu vylepšení jeho izolačních vlastností doporučujeme použití termodistančního rámečku (z nerezové oceli nebo s plastovou vložkou - TGI), který snižuje tepelný most po obvodě a tím také výrazně zabraňuje obvodovému rosení. Zvukový útlum je standardně 32dB.